Nationale kunstprijs De Scheffer 2019

Prijs, voorwaarden, aanmelden, selectie en reglement

De Scheffer is een tweejaarlijkse (oneven jaren) competitie voor jonge Nederlandse kunstenaars. De prijs bestaat uit een stimuleringsaankoop en een expositie in het Dordrechts Museum. De competitie wordt mogelijk gemaakt door het Schefferfonds, dat dankzij legaten van romantisch schilder Ary Scheffer (Dordrecht 1795 – Argenteuil 1858) en zijn familie kon worden opgericht. Hiermee wilde Ary Scheffer jonge kunstenaars stimuleren. De Vereniging Dordrechts Museum (VDM) voert deze wens uit samen met het Dordrechts Museum.

De prijs

 • Een tentoonstelling van werk van de winnaar incl. opening, aangeboden door het Dordrechts museum. Gepland 17 november 2019 t/m maart 2020.
 • Aankoop van werk door VDM van de winnende kunstenaar t.w.v.€ 5.000,-.

Voorwaarden

De beeldend kunstenaar voldoet aan de volgende voorwaarden. Hij/zij:

 • is ten tijde van uiterste inschrijfdatum niet ouder dan 35 jaar.
 • is in Nederland werkzaam.
 • heeft een professionele artistieke beroepspraktijk aangaande de teken-, schilder-, grafische kunsten of een mix van disciplines waarvan de schilderkunst een essentieel onderdeel uitmaakt.
 • maakt veelbelovend werk van hoge kwaliteit tot uitdrukking komend in oorspronkelijkheid, zeggingskracht en vakmanschap.

De jury beoordeelt  alle inzendingen gedurende één dag via een doorlopende PowerPoint presentatie van het werk van alle inzenders.  Je kunt titel, het materiaal en de afmetingen van het werk vermelden in de .ppt presentatie, en tevens in de documentatie lijst separaat in .pdf.

Aanmelden

 • Bij aanmelding voegt de kandidaat documentatie van het werk toe; maximaal 10 hoge resolutie afbeeldingen (minimaal 1 MB per afbeelding) voorzien van een documentatielijst met gegevens als titel, jaartal, afmeting, techniek, materiaal etc.
 • Bij aanmelding voegt de kandidaat een actueel curriculum vitae toe, inclusief contactgegevens, geboortedatum en geboorteplaats.
 • De uiterste inschrijfdatum is 16 juni 2019.
 • De aanmelding is volledig en naar waarheid opgesteld.
 • Aanmelden kan alleen digitaal via e-mail adres:  descheffer@verenigingdordrechtsmuseum.nl
 • Grote bestanden zoals de visuele documentatie uitsluitend als PowerPoint document verzenden via WeTransfer (gratis). Indien u werkt met een Apple device/Mac: handleiding voor converteren naar .ppt zie*

Anonieme aanmeldingen worden niet in behandeling genomen.

Selectieprocedure

 • Uit de inschrijvingen selecteert een speciale selectiecommissie -doorgaans begin juli- maximaal vijf kunstenaars.
 • De selectiecommissie bestaat uit: Judith Spijksma, conservator moderne en hedendaagse kunst Dordrechts Museum, Ton Kraayeveld, beeldend kunstenaar en Bea de Visser, beeldend kunstenaar, en wisselend een externe deskundige moderne/hedendaagse kunst. In 2019: Prof. Dr. Margriet Schavemaker, artistiek directeur Amsterdam Museum.
 • In juli vindt de selectiedag plaats van de inzendingen met selectie van 5 genomineerde kandidaten.
 • Gewoonlijk volgt in augustus een atelierbezoek door de commissieleden aan de genomineerde kunstenaars.
 • De tentoonstelling in het Dordrechts Museum is gepland vanaf 17 november 2019 t/m 8 maart 2020 (onder voorbehoud), gevolgd door de aankoop door VDM van een of meer kunstwerken.

Reglement

Overige voorwaarden:

 • De winnaar van De Scheffer 2019 geeft VDM en het Dordrechts Museum toestemming om zijn/haar werk vrij van rechten te publiceren, zowel in print als elektronisch, in het kader van de publiciteitsvoering en ter promotie van deze en toekomstige competities.
 • De deelnemer beschikt over de exclusieve rechten van het ingezonden werk en hij/zij garandeert dat hij/zij origineel werk inzendt. Als blijkt dat de inzender niet dezelfde persoon is als de daadwerkelijke maker, wordt het werk uitgesloten van deelname.
 • VDM en het Dordrechts Museum zijn niet aansprakelijk voor vorderingen of klachten naar aanleiding van inbreuk op rechten van derden of schade geleden door derden als gevolg van het onderwerp/de inhoud van inzendingen en de deelnemer stemt ermee in om VDM en het Dordrechts museum in zulke gevallen te vrijwaren en schadeloos te stellen.
 • Plagiaat en ander misbruik zijn niet toegestaan en worden niet geaccepteerd.
 • Werken die kunnen worden aangemerkt als commerciële of wervende uiting (reclame) worden niet in behandeling genomen.
 • Als een deelnemer in strijd handelt met deze voorwaarden uit het reglement behouden VDM en het Dordrechts Museum zich het recht voor hem of haar uit te sluiten van deelname.
 • Over de uitslag van de competitie kan niet worden gecorrespondeerd.
 • Wie besluit zijn/haar werk in te zenden voor deelname, geeft daarmee automatisch aan dat hij/zij alle hierboven genoemde voorwaarden uit het reglement accepteert.
 • In alle gevallen waarin dit reglement niet voorziet, beslissen VDM en het Dordrechts Museum.

* Apple/Mac: Keynote-bestanden converteren naar PowerPoint presentaties.

Met behulp van Keynote kun je een professionele presentatie maken.
Apple biedt de mogelijkheid om deze Keynote presentaties te exporteren als PowerPoint presentatie.
Keynote presentaties exporteren naar PowerPoint via Mac:
• Open het Keynote bestand in Keynote voor Mac
• Klik in de menubalk op ‘Archief’
• Kies vervolgens voor ‘Exporteer naar’
• Selecteer de optie ‘Powerpoint’

Keynote bestand exporteren naar PowerPoint via iOS app
Open de presentatie in de Keynote applicatie op je iPhone of iPad. Tik bovenin in de knoppenbalk op de drie bolletjes en kies voor ‘Exporteer’. Vervolgens kun je deze exporteren als PowerPoint.
Keynote presentaties converteren naar PowerPoint via iCloud
Ook via de iCloud website is het mogelijk de bestanden te converteren naar PowerPoint. Het voordeel daarvan is dat je dit ook op een windows PC kunt doen. Open iCloud.com in een webbrowser en log in met je iCloud account (Apple ID). Klik op ‘Keynote’ en plaats vervolgens je muisaanwijzer op de presentatie. Klik op de drie bolletjes die tevoorschijn komen en kies voor ‘Stuur een kopie’.

Kies vervolgens voor ‘PowerPoint’ en wacht tot iCloud klaar is met het converteren van de Keynote presentatie. Vervolgens kun je het bestand delen via e-mail om deze vervolgens via de downloadlink te kunnen downloaden en bewaren op je Mac of PC.