Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Presentatie Dordrechts Zilver

maart 24 @ 3:00 pm - 5:00 pm

Presentatie Dordrechts Zilver

  • LocatieSchoumanzaal in het Dordrechts Museum
  • Datummaart 24, 2026
  • Tijd15:00 tot 17:00
  • Prijs7,50
  • DeelnemersMax 100 deelnemers

Hierbij nodigen wij u uit voor een presentatie over de Dordtse zilversmeedkunst door de heer Hans Breet.

De heer Breet heeft de afgelopen jaren uitgebreid onderzoek gedaan naar Dordts zilver van de 15e eeuw tot 1807. Over dit onderzoek is ook een boek verschenen met de titel “De Dordtse Roos “. Dit boek is verkrijgbaar in onze museumwinkel. Er zullen tijdens de presentatie een paar unieke Dordtse zilveren voorwerpen worden getoond.

Hij zal iets vertellen over het gilde van de zilversmeden, gildekeuren, meestertekens, stadstekens, waarborgen en recent onderzoek.

Dordts zilver is redelijk zeldzaam. Door oorlogen werd veel Dordts zilver omgesmolten. De zilversmeden hadden een eigen gilde vanaf begin 15 de eeuw. De roos was het muntteken van de Dordtse Munt. Iedere zilversmid had zijn eigen meesterteken, dat was een kwaliteitsgarantie.

De heer Breet laat ook voorbeelden zien van meestertekens. Museum van Gijn bezit ook vele antieke Dordtse voorwerpen.

Presentatie Dordrechts Zilver

 7,50

Max 100 deelnemers

Dit evenement is al geweest en kan niet meer besteld worden.

Details

  • Datum: maart 24
  • Tijd:
    3:00 pm - 5:00 pm